avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand sotia a inselat ...

Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand sotia a inselat ? Dovezi sunt, sotul nu vrea divort amiabil, vrea custodia deplina a copilului.
Si copilul unde va ramane ?? La mama sau la tata ??
La 5 luni la mama.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mai exact: în raport cu copilul, nu are nicio relevanta ca mama a înșelat sau nu.
Asta este problema părinților.
Deci tatăl nu poate obține custodia exclusiva, pe motiv ca soția l-a înșelat.
Atât timp cât copilul este ok, hrănit, curat, îngrijit, nu e abuzat etc. mama poate sa fie și pe centura.
Custodia exclusiva se acorda pentru situații excepționale. Ceea ce nu e cazul aici.
Nu se imtampla nimic faptul ca v a inselat sau nu nu inseamna ca nu.poate avea grija de copil..Aveti cel mult un motiv de culpa la divort dar asta nu duce la custodie exclusiva si alte povesti.Daca pleca de acasa cu noul partener si parasea copilul era.un argument in favoarea dvs daca doar a avut.o relatie extraconjugala nici gand..Oricum.varsta minorului este un argument in defavoarea dvs e dependent de mama etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! aș avea nevoie de o informație referitoare la custodia ... Ioana3007 Ioana3007 Bună ziua! Aș avea nevoie de o informație referitoare la custodia unui minor! Dacă doua persoane căsătorite legal care au împreună un copil minor(sub ... (vezi toată discuția)
Incredintarea unui minor tatalui nechab nechab Buna ziua, As vrea sa stiu in ce conditii un tata poate obtine custodia copilului sau? Cazul este urmatorul : fratele meu casatorit de 11 ani,cu un copil de ... (vezi toată discuția)
Pot obtine custodia copilului? (2,4 ani)? soția a avut o relatie ... Madii Madii Pot obtine custodia copilului?(2,4 ani Sotia a avut o relatie de peste 3 luni cu un alt barbat. Am toate dovezile necesare.mesaje text, inregistrari,au ... (vezi toată discuția)