Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand sotia a inselat ...

Buna ziua. Ce se intampla cu copilul( 5 luni ) cand sotia a inselat ? Dovezi sunt, sotul nu vrea divort amiabil, vrea custodia deplina a copilului.
Si copilul unde va ramane ?? La mama sau la tata ??
La 5 luni la mama.
Mai exact: în raport cu copilul, nu are nicio relevanta ca mama a înșelat sau nu.
Asta este problema părinților.
Deci tatăl nu poate obține custodia exclusiva, pe motiv ca soția l-a înșelat.
Atât timp cât copilul este ok, hrănit, curat, îngrijit, nu e abuzat etc. mama poate sa fie și pe centura.
Custodia exclusiva se acorda pentru situații excepționale. Ceea ce nu e cazul aici.
Nu se imtampla nimic faptul ca v a inselat sau nu nu inseamna ca nu.poate avea grija de copil..Aveti cel mult un motiv de culpa la divort dar asta nu duce la custodie exclusiva si alte povesti.Daca pleca de acasa cu noul partener si parasea copilul era.un argument in favoarea dvs daca doar a avut.o relatie extraconjugala nici gand..Oricum.varsta minorului este un argument in defavoarea dvs e dependent de mama etc.