avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Urmeaza imi dau demisia. As vrea sa stiu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Urmeaza imi dau demisia. As vrea sa stiu daca imi ...

Buna ziua, Urmeaza imi dau demisia. As vrea sa stiu daca imi pot lua concediu in perioada de preaviz si ziua aceea de la autorecenzare. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 17:28, 10 Iulie 2022
Bună ziua,

Se pot lua zilele libere in preaviz: concediu de odihnă sau alte zile de recuperat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu in preaviz claudela claudela Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca in perioada de preaviz se poate lua concediu de odihna, in conditiile in care pana in acest moment al anului nu am avut ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna un preaviz florentinageanina.mocanu florentinageanina.mocanu Buna ziua, Vă rog să mă ajutați cu un raspuns la următoarea intrebare: urmează să imi dau demisia de la locul actual de muncă. Am concediu de odihna ... (vezi toată discuția)
Demisie si concediu de odihna in preaviz ozana_alexandra ozana_alexandra Buna ziua. Mi-am inaintat demisia de la firma unde lucrez si am solicitat ca zilele de preaviz sa imi fie acoperite cu zile din concediul de odihna pe care ... (vezi toată discuția)