avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un teren? Menționez ...

Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un teren? Menționez ca terenul nu apare in cartea funciara.Multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 14:53, 13 Iulie 2022
Incercati la primarie.
Din păcate am încercat dar nu vor sa zică.

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Incercati la primarie.

V-au dat raspunsul in scris?

atacati in instanta raspunsul dat.
Ultima modificare: Vineri, 15 Iulie 2022
Manuela Rășină, administrator
Dvs ce calitate aveți fata de persoana respectiva?
În calitate de vecin.Am construit o casa iar lângă era timp de 5 ani era căsuța cu o camera părăsită de mult fără uși,geamuri.
De 2 luni au apărut niște indivizi(6 adulți și cam 7 copiii)de etnie romă ei susțin ca sunt proprietari.La primarie nu am primit nici un răspuns mai mult mau luat la întrebări ca ce treaba am eu.
Nu as avea nici o treaba dacă din cartierul liniștit care era a devenit un loc în care nu poți sta din cauza petrecerilor și galagiei etc.
Mulțumesc

raluk0207 a scris:

Dvs ce calitate aveți fata de persoana respectiva?

Alte discuții în legătură

Informatii despre chiriasi seranno seranno Servus. Sunt student in Cluj-Napoca si stau in chirie. De cand m-am mutat in apartamentul in care stau momentan am avut probleme cu vecinul care sta cu un ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, ne confruntăm de 2 ani cu 2 probleme: 1.cresterea ... 7890 7890 BLOC-TULBURARE LINIȘTE PUBLICA Buna ziua, Ne confruntăm de 2 ani cu 2 probleme: 1.cresterea unui PAPAGAL in CAMERE de către vecinii de alaturi, ... (vezi toată discuția)
Sunt chiriaș. cine răspunde de ce se întâmplă în apartament atunci când vine poliția la ușă ? Andrei_1989 Andrei_1989 Dacă vine poliția la ușa mea, în urma unei plângeri, iar eu sunt chiriaș acolo, ce se întâmplă ? Este proprietarul luat de gât cumva ? Sau sunt eu ... (vezi toată discuția)