avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un teren? Menționez ...

Bună.Cum pot afla ce fel de acte are cineva pe un teren? Menționez ca terenul nu apare in cartea funciara.Multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 14:53, 13 Iulie 2022
putem vorbi in privat?

am nevoie de mai multe detalii.
Exista cazuri in care puteti solicita relatii de primarie, iar primaria este obligata sa vi le puna la dispozitie.
Trebuie doar sa dovediti care este interesul dvs.
Una dintre cauze poate fi incalcarea dreptului de proprietate.
Ultima modificare: Vineri, 15 Iulie 2022
Manuela Rășină, administrator
Bună.V am trimis mesaj în privat.Multumesc

Ultima modificare: Vineri, 15 Iulie 2022
Manuela Rășină, administrator
Nu stiu in ce univers paralel galagia incalca dreptul de proprietate...
In plus, cu ce anume va ajuta?
Daca sunt chiriasi, de exemplu si nu proprietari, nu o sa mai fie galagie sau..?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Iulie 2022
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii despre chiriasi seranno seranno Servus. Sunt student in Cluj-Napoca si stau in chirie. De cand m-am mutat in apartamentul in care stau momentan am avut probleme cu vecinul care sta cu un ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, ne confruntăm de 2 ani cu 2 probleme: 1.cresterea ... 7890 7890 BLOC-TULBURARE LINIȘTE PUBLICA Buna ziua, Ne confruntăm de 2 ani cu 2 probleme: 1.cresterea unui PAPAGAL in CAMERE de către vecinii de alaturi, ... (vezi toată discuția)
Sunt chiriaș. cine răspunde de ce se întâmplă în apartament atunci când vine poliția la ușă ? Andrei_1989 Andrei_1989 Dacă vine poliția la ușa mea, în urma unei plângeri, iar eu sunt chiriaș acolo, ce se întâmplă ? Este proprietarul luat de gât cumva ? Sau sunt eu ... (vezi toată discuția)