Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Sunt tutorele mamei impbilizata la pat si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Sunt tutorele mamei impbilizata la pat si internata ...

Buna ziua,
Sunt tutorele mamei impbilizata la pat si internata la un camin de batrani din Popesti Leordeni, eu stau in sector 4 iar adresa mamei din buletin este in sectorul 6, cei de la Asistenta Handicap sector 6 sustin ca nu imi pot da pensia de handicap decat daca imi fac viza de flotant pe sector 6, Apartamentul din sectorul 6 este pe numele meu(unde are mama adresa) dar nu mai sta nimeni acolo.Este legal sa imi cera viza?
Multumesc frumos.
viza de flotant trebuie sa fie cu adresa azilului ca acolo sta ( probbail ca are deja viza pusa si de aia nu mai luati de la sectorul 6) si sa mutati dosarul de handicap la popesti
gi-jane2, moderator