Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplata pensie alimentare si cheltuieli de judecata. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplata pensie alimentare si cheltuieli de judecata. Buna! Am ...

Neplata pensie alimentare si cheltuilei de judecata.
Buna! Am obtinut autoritate parinteasca exclusiva a fetiei. Tatal fiind obligat sa plateasca pensie alimentara si cheltuili de judecata. Nu le plateste. Ce pot face? Memtionez ca este plecat in strainatate lucrand la negru presupun pt ca in momentul anchetei el nu a fost gasit acolo. In ro nu a lucrat niciodata si nu are nici bunuri pe numele lui. Ce pot face sa imi recuperez macar cheltuilile de judecata??
Buna seara!

Puteti face o plangere la politie pentru abandon de familie, intrucat nu plateste pensia alimentara.
Nu o sa recuperati.
Faceti plangere penala, dar nu va faceti sperane.