Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Divort

Am bagat divort, am avut prima infatisare, ne-am imacat, si am auzit ca va trebui facuta o cerere de restituire a certificatului de casatorie, intrebarea este cum trebui , cum trebuie sa fie formulata cererea, unde si #-ocand trebuie sa o depunem, care sunt pasi care trebuie sa-i urmez?De unde ridic cerificatul de casatorie si dupa cat timp, etc.
Multumesc,
Adelina
buna ziua!
cererea o veti face la judecatoria unde ati introdus actiunea.
daca totusi vi se pare prea complicat, atunci pueti solicita un duplicat de la institutia emitenta.
:)
ContSters97658, utilizator