Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salutare. De câteva luni, sesizez verbal ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salutare. De câteva luni, sesizez verbal președintele de bloc, ...

Salutare.
De câteva luni, sesizez verbal președintele de bloc, sa treacă la întreținere mai multe persoane care locuiesc în bloc, însă refuza, spune, o sa*! Ce este de făcut, unde sa sesizez?
Incercati sa il sesizati printr-o notificare, in scris. Daca tot nu va raspunde, sesizare la primarie.
Am înțeles. Multumesc

Mihăilă Sebastian a scris:

Incercati sa il sesizati printr-o notificare, in scris. Daca tot nu va raspunde, sesizare la primarie.

Informarea presedintelui a fost verbala sau prin inscris?
Daca ati depus cerere la asociatia de proprietari pentru actualizare numar persoane,responsabil pentru materializarea cererii si modificarea in evidentele de calcul intretinere lunara apartine exclusiv presedintelui de asociatie
Pentru a preintampina situatii neplacute aveti dreptul sa reveniti cu cerere comunicata prin corespondenta postala cu confirmare de primire
Si cum propuneti dvs o cale legala ca sa treaca mai multe persoane la intretinere la unele apartamente astfel incat sa nu aibe probleme? mai ales daca proprietarii nu anunta..
Avem si noi aceeasi problema...

Mihăilă Sebastian a scris:

Incercati sa il sesizati printr-o notificare, in scris. Daca tot nu va raspunde, sesizare la primarie.

vali m, utilizator