Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Vă rog să- mi spuneți dacă mă ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Vă rog să- mi spuneți dacă mă plătesc întreținerea ...

Bună ziua,
Vă rog să- mi spuneți dacă mă plătesc întreținerea la bloc dacă nu mai locuiesc deloc acolo. Mi- am cumpărat în altă parte , unde plătesc cheltuieli aferente blocului.
Vă mulțumesc!
Buna ziua, da, platiti cheltuielile comune.
Conform disp L nr 196/2018 orice proprietar de bun imobil in imobil de locuit in comun datoreaza obligatii lunare de intretinere indiferent daca apartamentul este sau nu locuit
Conform disp mentionate proprietarul este obligat sa achite lunar c/v cota parte si conditionat de existenta aparatelor individuale de contorizat consum utilitati si consum propriu