Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Am nevoie de un răspuns sau o îndrumare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Am nevoie de un răspuns sau o îndrumare de cum ...

Bună ziua! Am nevoie de un răspuns sau o îndrumare de cum trebuie procedat. În blocul în care locuiesc sunt peste 50% apartamente în care nr de locuitori declarat este 1 dar efectiv sunt 3-4 persoane. Președintele afirma că nu poate face nimic și că așteaptă ca respectivele persoane, să se simtă, să solicite introducerea celorlalte persoane la întreținere (lucru pe care îl așteaptă de la începutul anului). Ce putem face noi, ceilalți locatari ai blocului, pentru a obține trecerea la întreținere a tuturor persoanelor ce locuiesc în apartamente mai mult de 15 zile pe luna? Mulțumesc! Dacă poate răspunde un avocat aș fi recunoscătoare
Scrie si ce sanctiuni pot da ? :) Nu scrie, deci nu exista vreun mijloc de a sanctiona contraventional.
latka, utilizator