Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bună ziua. În zona în care locuiesc sunt cel puțin ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bună ziua. În zona în care locuiesc sunt cel puțin 3 câini ...

Bună ziua. În zona în care locuiesc sunt cel puțin 3 câini comunitari care deranjează cu lătratul, mai ales noaptea. Va rog sa ma ghidați în rezolvarea problemei. Câinii sunt hrăniți de 2 doamne ce locuiesc în blocul alăturat și din ce am înțeles din discuțiile de anul trecut purtate cu cei de la primărie, nu prea au ce sa le facă. Doamnele sunt intr-un ONG și câinii sunt cipati și vaccinați și nu ii pot lua. Câinii latră mult noaptea și pe timpul verii este cam imposibil de stat cu geamul închis. Ce soluții legale sunt, va rog? Mulțumesc
Sesizati oficial autoritatea politiei teritoriale care detine departament specializat