Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... buna ziua fiul meu lucreaza in Anglia si are o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

buna ziua fiul meu lucreaza in Anglia si are o prietena din Filipine, ...

buna ziua
fiul meu lucreaza in Anglia si are o prietena din Filipine, vor sa vina acasa in concediu, ce pasi trebuie sa urmez ca sa obtinem viza de Romania, multumesc
Trebuie sa adresati o cerere catre Inspectoratul General ptr Imigrari in vederea formularii unei invitatii .Cererea va fi supusa aprobarii . Daca se va aproba, invitatia va fi trimisa persoanei vizate in vederea aplicarii pentru viza.