Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua asa vre sa stiu daca poate sa imi puna ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua asa vre sa stiu daca poate sa imi puna oprire pe salar ...

Buna ziua asa vre sa stiu daca poate sa imi puna oprire pe salar pentru un credit din data de 30.01.2016 ?
Mia venit azi o instintare si nu gasesc pe net nici macar numarul de dosar ei zic ca au o executare silita din data de 05.06.2019
Executarea silita se solicita prin executor judecatoresc. Verificati cine este emitentul acelor instiintari. Mai intai executarea silita se incuviinteaza prin instanta si apoi executorul judecatoresc emite somatia si dispune institiuirea masurilor de executare specifice. Daca nu ati mai platit creditul din 2016 posibil sa fie cesionat la firmele de recuperari. Acestea emit de regula instiintari si adrese diverse inainte de faza solicitarii executarii silite.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
Si cat imi poate pune oprire daca am salaru minim pe economie si datoria e de 2500 de lei

Ralucaralu91 a scris:

Buna ziua asa vre sa stiu daca poate sa imi puna oprire pe salar pentru un credit din data de 30.01.2016 ?
Mia venit azi o instintare si nu gasesc pe net nici macar numarul de dosar ei zic ca au o executare silita din data de 05.06.2019

1/3 din venituri /lunar
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business