avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Blocarea posturilor la buget de la 1 Iulie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Blocarea posturilor la buget de la 1 Iulie 2022 implica ...

Buna ziua!
Blocarea posturilor la buget de la 1 Iulie 2022 implica și înghețarea promovării a personalului in trepte profesionale?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: maddo25 , utilizator 08:59, 28 Iulie 2022

Nu
maddo25 a scris:

Buna ziua!
Blocarea posturilor la buget de la 1 Iulie 2022 implica și înghețarea promovării a personalului in trepte profesionale?
Multumesc!

Ma puteți ajuta cu un cadru legal, va rog? Sau prin ce argumente combat refuzul de înscriere al dosarului?

adin67 a scris:


Nu
maddo25 a scris:

Buna ziua!
Blocarea posturilor la buget de la 1 Iulie 2022 implica și înghețarea promovării a personalului in trepte profesionale?
Multumesc!



Nici nu este nevoie de text de lege. ..acționează principiul conform căruia este permis tot ce nu este interzis.
Multumesc pentru răspuns!

Cornel Vasile a scris:

Nici nu este nevoie de text de lege. ..acționează principiul conform căruia este permis tot ce nu este interzis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare functie mihaela_smintina mihaela_smintina Buna ziua. In noiembrie 2010 am fost angajată pe perioada determinată la un spital medical din oras, ca asistent medical generalist. In noiembrie 2013 am ... (vezi toată discuția)
Regulament-cadru In legea nr. 284/2010 la art. 26 prevede: \"incadrarea si promovarea personalului platit din fonduri publice pe grade sau trepte profesionale se fac potrivit ... (vezi toată discuția)
Norme metodologice de organizarea a concursului de ocuparea a posturilor vacante din sistemul bugetar beatrice3108 beatrice3108 Spuneti-mi, va rog,au aparut cumva alte norme metogologice de organizarea a concursurilor de ocupare a posturilor vacante din sistemul bugetar? Si daca da,unde ... (vezi toată discuția)