Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... În cât timp ajung la numele de fata după divorț??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

În cât timp ajung la numele de fata după divorț??

Depinde ce va doriti si dsv.
Dava doriți repede, atunci divorțați la notar, desigur, daca si sotul doreste desfacerea căsătoriei.
Dacă doriți sa amânați cât mai mult revenirea la numele anterior căsătoriei atunci promovați desfacerea căsătoriei la instanta de judecata.
Cred ca ar fi indicat sa contactați un avocat și sa discutați toate detalii desfacerii căsătoriei.