Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare cumparare cu drept de uzufruct ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare cumparare cu drept de uzufruct viager

As avea o intrebare la dvs.

Eu impreuna cu sotia am cumparat de la unchiul sotiei un apartament. Unchiul are drept de uzufruct viager pe el pe perioada vietii. Apartamentul este intabulat pe numele nostru, unchiul aparand la Sarcini pe coala CF.
Intrebarea mea este: Poate cineva din rudele lui sa atace acest contract si sa il anuleze?
@carmenmur, imi pare rau, dar raspunsul dvs nu m-a lamurit foarte mult. Cam scurt :)