Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sora mea are un băiat de 15 rezultat dintr-o relație ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sora mea are un băiat de 15 rezultat dintr-o relație de concubinaj ...

Sora mea are un băiat de 15 rezultat dintr-o relație de concubinaj . Tatăl copilului nu sa mai ocupat de copil și nu la mai văzut de la vârsta de 8 luni. Sora mea are hotărâre judecătorească că , copilul este încredințat ei. Bunica vrea sa plece cu copilul în excursie in Austria. Mai trebuie procura de la tata copilului?
Dacă mama exercita autoritatea parinteasca în mod exclusiv asupra copilului atunci nu este nevoie și de acordul tatălui pentru ieșirea din tara.