Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renunțarea la judecată. In urma rămânerii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renunțarea la judecată. In urma rămânerii definitive a unei hotărâri de luare act ...

In urma rămânerii definitive a unei hotărâri de luare act de renunțare la judecată, mai pot fi chemat in judecată pentru același lucru? (Anulare act)
Cine a renuntat la judecata nu inseamna ca a renuntat si la drept. Isi poate exercita dreptul in instanta prin formularea unei actiuni.
~ Conținut șters la cerere ~
Eventual daca s-a renuntat la judecarea caii de atac formulate, atunci daca a avut loc o judecata pe fond, cele statutate raman definitiv judecate.