Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,Opriș este numele meu , am o cunoștință ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,Opriș este numele meu , am o cunoștință care a ...

Bună ziua,Opriș este numele meu , am o cunoștință care a trăit în concubinaj cu o femeie cca 18 ani într.un apartament care a fost dobândit de ea înainte de a se cunoaște cu el .Acum a primit o înștiințare trimisa si semnata de fica ei si respectiv femeia din discutie, de a părăsi apartamentul respectiv . Întrebarea este : Cât este de legală înștiințarea respectiva și ce drepturi are el în situația aceasta ? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Proprietarul bunului imobil poate dispune dupa cum doreste de bun si de asemenea isi poate administra asa cum doreste proprietatea.

Locuirea vreme indelungata la o adresa sau relatia de concubunaj nu creeaza niciun fel de drepturi in legatura cu imobilului unuia dintre concubini.