Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA facturi cu TVA 19% pentru furnizor cu cod TVA de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

facturi cu TVA 19% pentru furnizor cu cod TVA de Polonia ..

In unele cazuri pentru comenzi pe internet (achitate cu card) primim factura de la furnizor cu cod de TVA de Polonia (PL5263139666) .Am achizitionat un mobilier pentru gradina (pe companie) si ne-au facturat bunul cu TVA 19%.
Ne intrebam daca o astfel de societate ,cu datele de mai jos :
Vida XL Europe B.V.
Mary Kingsleystraat 1,5928 SK Venlo,NL
Cod de TVA:PL5263139666
Nr.Reg.Com.:09188362
poate emite facturi cu TVA de 19% pentru Romania ,nu e considerat export ?Sau care este motivul ?

Multumesc

Vedeti aici raspunsul la speta dvs : [ link extern ] /