avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, am depus cererea de divort din acord si la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, am depus cererea de divort din acord si la primul ...

Buna seara, am depus cererea de divort din acord si la primul termen as vrea sa modific din culpa exclusiva a sotului
(dupa ce a primit citatia, a trebuit sa imi fac ordin de protectie
), Se poate la primul termen modifica din acord in culpa exclusiva? Daca reusesc sa dovedesc cupla exclusiva pot solicita despagubiri avand in vedere starea mea de sanatate si faptul ca avem 27 de ani de casatorie? Multumesc!

Cel mai recent răspuns: elena-ramona , utilizator 20:58, 1 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu cerere daune morale Loredanamon87 Loredanamon87 Buna ziua. As dori sa stiu care este procedura solicitarii daunelor morale in caz de divort, ce documente trebuie sa depun si cam cat m-ar costa o astfel de ... (vezi toată discuția)
Divorț în lipsa acordului uneia dintre părți ContSters57553 ContSters57553 Daca nu vreau sa ii acord divortul sotului meu, acesta poate divorta? (vezi toată discuția)
Divort din culpa ContSters257745 ContSters257745 Buna ziua, Ce diferenta este intre un divort din culpa comuna si unul din culpa sotului reclamat? Adulterul...simplu (adica fara parasirea domiciliului ... (vezi toată discuția)