Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc în România, ...

Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc în România, dar am constatat că buletinul meu este expirat de 5 luni.
Mă pot întoarce în țară cu buletinul expirat? As avea probleme la vamă? Menționez că mă întorc în țară cu o firma de transport.
Mulțumesc anticipat!
Elena Andreea, administrator
Vamesii romani sunt siliti sa va primeasca, eventual va dau o amenda. In rest, nu stim ce vor face vamesii unguri sau din alte tari.