avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc în România, ...

Bună ziua. Lucrez in Olanda si doresc sa mă întorc în România, dar am constatat că buletinul meu este expirat de 5 luni.
Mă pot întoarce în țară cu buletinul expirat? As avea probleme la vamă? Menționez că mă întorc în țară cu o firma de transport.
Mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Marți, 2 August 2022
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:38, 3 August 2022
Vamesii romani sunt siliti sa va primeasca, eventual va dau o amenda. In rest, nu stim ce vor face vamesii unguri sau din alte tari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda luata in ungaria zp990 zp990 Buna ziua! Un prieten a primit o amenda (pe teritoriul Ungariei, la vama) pentru ca avea cartea de identitate expirata. Cum se poate plati aceasta amenda ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat - pot intra in romania? joony joony :-/ buna am si eu o intrebare, ma pot duce in romania cu buletinul expirat? (vezi toată discuția)
Buletin expirat!!! andreea_sory andreea_sory Buna ziua!Am nevoie urgent de ajutor....mi-a expirat buletinul in 09februarie2010....trebuie sa ajung acasa saptamana viitoare ce po sa fac pot trece ... (vezi toată discuția)