Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! Vă rog să-mi spuneți care este durata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! Vă rog să-mi spuneți care este durata și parcursul ...

Bună ziua!
Vă rog să-mi spuneți care este durata și parcursul unui dosar penal pentru alcolemie, 1,16 în aerul expirat, faptă săvârșită în 26 noiembrie 2021, analize de sânge plătite în ianuarie 2022 de către mine și dosarul este încă la poliția din localitatea unde am comis fapta! Este normal ca după opt luni să nu ajung în instanță? Poliția invocă diverse motive, lipsă de timp, de personal, diverse... Am dat o declarație în mai anul curent, mi s-a spus că trebuie să mai dau încă una și tot aștept! Menționez că am cazierul curat, a fost o întâmplare nefericită și mi-am recunoscut întreaga vină! În
~ Conținut șters la cerere ~