Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot vinde un teren in timp ce am actiune in instanta?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot vinde un teren in timp ce am actiune in instanta?

Pot vinde un teren daca am actiune in instanta impotriva unui vecin?

Buna ziua, pot sa vand un teren in cazul in care promovez o actiune in instanta impotriva unui vecin datorita violarii spatiului privat/mutarea ilegala a granitei dintre proprietati?
Sau daca inaintez o actiune in instanta trebuie sa astept pana se ia decizia finala si doar apoi sa pot vinde?

Va multumesc,
David
tepes1, utilizator
Nu puteți vinde un imobil care se afla în litigiu.
Mulțumesc frumos pentru raspuns.

raluk0207 a scris:

Nu puteți vinde un imobil care se afla în litigiu.