Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sant căsătorită cu un cetățean italian de 25 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sant căsătorită cu un cetățean italian de 25 ani aproximativ. ...

Sant căsătorită cu un cetățean italian de 25 ani aproximativ. Căsătoria a avut loc în România el are rezidenta în România.avem impreuna doi copii și are pensie de boala este foarte bolnav eu lucrez pe teritoriul Romaniei cu minim pe economie dacă va muri din cauza boli eu voi beneficia de pensia de urmaș??
Cine ii plateste pensia de boala, Romania sau Italia ?
România ai da pensia pana ajunge actele de pensionare la limita de varsta
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]