Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ma numesc Angelica soacra mea a decedat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ma numesc Angelica soacra mea a decedat acuma in 06-08-2022 ...

Buna ziua ma numesc Angelica soacra mea a decedat acuma in 06-08-2022 eu am am obtinut curatela.Acuma ca a decedat copii ei sant mostenitori
Curatela cui?
Și care e întrebarea?
Am obtinut curatela asupra ei.,
Pai curatela a încetat, dat fiind decesul soacrei.
Da, moștenitori sunt copiii ei și socrul (dacă mai trăiește)
Socrul nu mai traieste ,dar asi dori sa stiu daca am dovezi ca din cei doi coopii pe care i a avut soacra mea. .Numai eu cu sotul meu ne am ocupat de ea cat era in viata ,celalalt fiu desi a stat la 15km de ea nu s-a ocupat nici o data de ea stiind ca i bolnava
Da, are și el dreptul.
Toți copiii au drepturi egale.