Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ma numesc Angelica am obtinut curatela ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ma numesc Angelica am obtinut curatela pentru soacra ...

Buna ziua ma numesc Angelica am obtinut curatela pentru soacra mea care a fost bolnava de aizcheimer .Am avut grija de ea 11 ani ,dar nu am facut cu acte ca am grija de ea ,numai curatela am avut.Acuma soacra mea a decedat si are trei copii ,inteleg ca trebuie sa se faca suscesiunea ,si tot ce a avut ea sa se imparta la trei.Asi dori sa intreb cum sa procedez daca pe ceilati doi nu stiu unde sant .Cum ari trebui sa procedez sa rezolv cu susceciunea .Am inteles ca curatela sa anulat ca soacra mea a murit .
Ar fi trebuit să aveți tutelă nu curatelă.