avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Dubla poprire. In ultimele 2 luni sunt in situatia de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dubla poprire. In ultimele 2 luni sunt in situatia de dubla poprire ...

Dubla poprire.
In ultimele 2 luni sunt in situatia de dubla porire pe venitul salarial,de catre angajator si banca. De 2 luni sunt plimbat de la BEJ la banca si viceversa. BEJ sustine ca au trimis adrese de ridicare poprire la banca iar banca zice ca nu Si in tot procesul asta continua sa-mi faca dubla poprire pe acelasi venit. Cui trebuie sa ma mai adresez pentru a rezolva situatia? va multumesc
Cel mai recent răspuns: DragosVasile11 , utilizator 11:07, 16 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Executorului!Trimiteți adresă scrisă prin care solicitați ridicarea popririi de pe salariu la executor, Mergeți cu răspunsul executorului și la bancă!Nu sunteți primul care trece prin asta!Să păstrați toate chitanțele căci s-ar putea să aveți probleme la urmă!Am o prietenă care s-a confruntat cu această problemă.Dacă n-ar fi păstrat chitanțele ar fi plătit iar vreo 3 rate.
Ultima modificare: Luni, 15 August 2022
Sveti, utilizator
se pare ca este incompetenta bancii..pentru ca executorul ia trimis adresa de ridicare pe data de 6.07 insa ei au continuat sa faca poprire pe 10.07 si pe 10.08.. in iulie 30% din venit iar in august 50 %din venit. Mentionez ca nu am alta poprire activa. Ma gandeam daca ma pot adresa judecatorului avand in vedere ca mi-au creat prejudiciu plus ca ei au incasst comision pe tranzactiile acestea..
Sveti a scris:

Executorului!Trimiteți adresă scrisă prin care solicitați ridicarea popririi de pe salariu la executor, Mergeți cu răspunsul executorului și la bancă!Nu sunteți primul care trece prin asta!Să păstrați toate chitanțele căci s-ar putea să aveți probleme la urmă!Am o prietenă care s-a confruntat cu această problemă.Dacă n-ar fi păstrat chitanțele ar fi plătit iar vreo 3 rate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pe salariu Lavykryss Lavykryss Buna ziua Am 2 popriri pe salariu de la aceeasi banca 1)nr dosar 1516 cu suma de 3042,47 reprezentand urmatoarele conform adresei de infiintare ... (vezi toată discuția)
Poprire - abuzuri? allonzo allonzo Am cateva intrebari legate de popriri. ANAF a dat un ordin pe 17.10 prin care imi lua prin executare silita 4000 lei, regularizare impozit PFA. A trimis ... (vezi toată discuția)
Ridicarea popririi tuilleries tuilleries Bună ziua. Vă rog sa ma lamuriţi în următoarea chestiune: am avut instituită poprire pe salariu. Luna aceasta a fost ultima lună de reţineri, ... (vezi toată discuția)