Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată ...

Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată de la o mătușa, mătușa trăiește o vecina o vizitează tot provoacă scandaluri vrea casa,casa mea donato fara clauza mătușa,că sa facem scris la politie mătușa e în viața că poliția să se autosesize in caz că e ceva cu mătușa se întâmplă are o viață de 90 ani aceasta poate lua din casă ce are mătușa apoi sa nu recunoască pina ajung eu cu sora cînd suntem anunta-ti.
Ce trebuie de făcut trimis poliției din acel oraș plîngere prin E-mail și spus situația.
~ Conținut șters la cerere ~
Distanta e de 400 km fiecare e cu serviciul eu cu sora mătușa mea a donat fara clauza casa și terenul mie și lu sorămea.
E o vecina care se ocupa de ea și eu i-am atras atenția să nu se bage o chem la poliție daca se întâmplă ceva cu mătușa e pe interes ce proceduri sa fac sa autosesizeze poliția în scris in caz e ceva să facă ancheta.

SOS1000 a scris:

Atata timp cat matusa inca traieste nu aveti nimic si e putin cam aiurea sa asteptati s-o mosteniti dupa ce decedeaza iar pana atunci sa nu va interesati de viata ei , s-o vizitati , s-o ajutati cu ce are nevoie , etc , ba din contra vreti sa aiba altii grija de bunurile pe care le detine , nu care cumva sa lipseasca ceva cand o sa intrati in drepturi . Angajati pe cineva de incredere sa aiba grija de ea si de nevoile ei si sa n-o lase sa fie influentata de alte persoane dar eu in locul ei nu v-as lasa nimic .

~ Conținut șters la cerere ~