Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acces proprietate Buna ziua! Numele meu este Bogdan ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acces proprietate Buna ziua! Numele meu este Bogdan Alexandru ...

Acces proprietate
Buna ziua! Numele meu este Bogdan Alexandru si doresc o informatie privind urmatorul aspect:
Parintii mei, detin o casa impreuna, in care locuiesc, intre ei neexistand o relatie tocmai amicala. Tatal meu nu este de acord ca eu sa patrund pe proprietate, in timp ce mama mea doreste sa o vizitez. Poate tatal meu sa mi impiedice accesul in curte/casa, pt a mi vedea mama?
Poate, da.
Ca proprietar, da.
Întâlniți-va cu mama în afara casei.