Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.În urmă cu 4 ani am cumpărat o casă la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.În urmă cu 4 ani am cumpărat o casă la țară ...

Bună ziua.În urmă cu 4 ani am cumpărat o casă la țară cu contract de vinzare -cumpărare legal,care e întăbulată pe numele sotiei iar după un an de zile am făcut încrederea terenului aferent(teren intravilan+extravilan care sînt împreună reprezentînd suprafața totala intabulat) .Această operațiune a fost efectuata de un toplita autorizat pe baza inventarului de puncte de coordonate care există de la intabulare.Mentionez că prima intabulare afost facuta de către vînzător în urma efectuarii succesiune și obtinerii titlului de proprietate pe care l-a avut.Acum vecinul terenului agricol ne acuză că am intrat in luat din terenul lui.Întrb comunitatea: Ce putem face în acest caz,mai ales că vecinul in afara de titlu de proprietate (care susține că il are dar nu vrea să-l arate) nu are, poate doar la registrul agricol.Vămulțumesc pentru atenție și interes.
a acuza verbal in societate nu este o infractiune, asa ca lasati-l sa vorbeasca. pentru o actiune in granituire sunt necesare dovezi materiale