avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, daca unul din frații mamei nu are copii, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, daca unul din frații mamei nu are copii, are nevasta ...

Bună ziua ,daca unul din frații mamei nu are copii
are nevasta cu care s a căsătorit după ce părinții lui i au făcut contract de vânzare cumpărare pe un imobil ,dupa decesul acestuia au dreptul nevasta și copii acesteia.?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 15:42, 17 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Are drept și nevasta
Mai departe, la decesul nevestei, ceea ce va moșteni de la soț, se va transmite copiilor ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire-act vanzare cumparare elena_smen elena_smen Buna ziua! as avea si eu un caz mai putin usor,in care nu gasesc solutia. parinti mei sunt divortati,tata s-a mutat la casa care i-a lasat-o mamaia(mamai ... (vezi toată discuția)
Succesiune a.oana a.oana Mama mea are din prima casatorie un copil (adult acuma) pe care l-a crescut fostul sot. In momentul in care mama s-a despartit de primul sot, cu care nu stim ... (vezi toată discuția)
Partaj missx missx Parintii mei vor sa treaca averea pe numele meu si al sotului meu . In caz de divort ce drepturi are copilul sotului meu si respectiv mama acestuia copil ... (vezi toată discuția)