Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, daca unul din frații mamei nu are copii, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, daca unul din frații mamei nu are copii, are nevasta ...

Bună ziua ,daca unul din frații mamei nu are copii
are nevasta cu care s a căsătorit după ce părinții lui i au făcut contract de vânzare cumpărare pe un imobil ,dupa decesul acestuia au dreptul nevasta și copii acesteia.?
Are drept și nevasta
Mai departe, la decesul nevestei, ceea ce va moșteni de la soț, se va transmite copiilor ei.