avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face permis romanesc ...

Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face permis romanesc
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 10:32, 18 August 2022
Sa renuntati la permisul german, cind vi se restituie si sa-l preschimbati in permis romanesc.

Articolul 102
(1) Constituie contravenții și se sancționează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancțiuni următoarele fapte săvârșite de persoane fizice:
...................................
8. deținerea simultană a două permise de conducere naționale, dintre care unul eliberat de o autoritate competentă străină;
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 18 August 2022
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca, in cazul in care mi-a ... soriancagoro soriancagoro Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca, in cazul in care mi-a expirat permisul de conducere (terminare valabilitate fara a solicita preschimbare), acesta se ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat viteza stelianacorla stelianacorla Mi-a fost suspendat permisul pt. 90 zile cu dovada 15 zile.Din motive obiective nu pot sustine examenul 13/15 si nici nu am facut contestatie.Lucrez in ... (vezi toată discuția)
Salut am lucrat ca sofer la mai multe firme de curierat in germania,si ... Crissdob27 Crissdob27 Salut am lucrat ca sofer la mai multe firme de curierat in germania,si am acumulat 10 punkte pe permis . Permisul german luat in germania. Mi sa suspendat pe ... (vezi toată discuția)