Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face permis romanesc ...

Buna ziua ce este de facut in cazul meu sa pot face permis romanesc
Sa renuntati la permisul german, cind vi se restituie si sa-l preschimbati in permis romanesc.

Articolul 102
(1) Constituie contravenții și se sancționează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancțiuni următoarele fapte săvârșite de persoane fizice:
...................................
8. deținerea simultană a două permise de conducere naționale, dintre care unul eliberat de o autoritate competentă străină;
[ link extern ]
latka, utilizator