Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bani marunti in magazin
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bani marunti in magazin

Buna ziua, am tot cautat si nu am gasit nimic, ma intereseaza un proces verbal ( nu stiu exact daca asa se cheama) in care eu las o suma de bani in magazin pentru a avea vanzatoare sa schimbe cand vine un client cu o bancnota mare. Se intampla destul de des ca un client sa vina dimineata si sa nu aibe de unde sa-i dea rest.
Va multumesc pentru raspuns.
este vorba de registrul de casa. intrebati contabilul
adriandimitriu, utilizator
Se inregistreaza in fiecare dimineata in casa de marcat.
aveti pe casa un buton pe care scrie cash in, bateti suma si cash in.
Va multumesc