Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In situația în care angajatorul decontează ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In situația în care angajatorul decontează cheltuielile pentru ...

In situația în care angajatorul decontează cheltuielile pentru angajat și membrii familiei pentru concediul de odihna, în limita a 6.095 lei, aceste cheltuieli pot fi facute si in afara tarii?
Depinde de prevederea respectiva ... cum suna aceasta prevedere?
In Regulamentul Intern, sectiunea Drepturile Salariatilor: "dreptul la decontarea cheltuielilor turistice și/sau de tratament, inclusiv transportul, pe perioada concediului, în limita a 6000 lei, pe an, pe salariat. Pentru a beneficia de acest drept, salariații trebuie să prezinte documente fiscale justificative pentru aceste cheltuieli".
In opinia mea poate fi și vorba despre concediul din afara tarii.
Multumesc pentru raspuns. Cred ca pentru mai multa claritate, poate fi modificat Regulamentul intern cu mentiunea ca se deconteaza si cheltuielile respective facute in afara tarii.
Poate fi modificat Regulamentul intern cu mentiunea ca se deconteaza si cheltuielile respective facute in tara sau in afara tarii.