Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Membrii cex pot fi remunerati ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Membrii cex pot fi remunerati ?

Bineinteles, nu exista nici o interdictie in acest sens. Marimea indemnizatiilor se hotaraste in Adunarea Generala.
Membrii comitetului executiv pot beneficia de indemnizatie lunara dispusa de catre adunarea generala,cuantumul fiind prevazut in bugetul de venituri si cheltuieli anual adoptat de catre participantii la adunarea generala