Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!Am si eu cateva probleme. Am construit co ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!Am si eu cateva probleme. Am construit co casa pe un ...

Buna ziua!Am si eu cateva probleme.
Am construit co casa pe un teren luat cu titlu gratuit in 2008.Acum am vandut casa si am facut un contract de primisiune cu cumparatorul pana la finalizarea actelor cu term de 30 sept.
Am facut cadastru la teren si a fost depus la primarie pt aprobarea dezlipirii lot meu din totalul terenului apoi trebuir primaria sa scoata cartea funciara.Ce presupune mai exact asta si cat poate dura?Intre timp pana ies actele la tern ,pot face concomitent cadastru si intab imobilului pt a nu pierde timp?
Cea care a cumparat casa va trebui sa depuna la primarie cerere pt concesionarea terenului.Cand se depune cererea pt concesionarea terenului?Intai se face contractul de V-C si cu contractul asta se depune cererea la primarie pt concesionare sau intai se depune pt concesionare si dupa ce se aproba se face contractul final de V-C?
Va rog sa ma lamuriti si sa ma ajutati! Va multumesc!
Chiar nimeni nu ma poate ajuta????Nu i nimeni pe situl asta care sa aiba experienta si sa mi raspunda si mie???? Se mai cheama si ,,avocatnet,, dar nici un avocat nu stie sa raspunda la problema mea.
Ce ar fi sa va angajati avocat sa va raspunda?! Cat tupeu sa ai sa obraznicesti niste profesionisti ca "nu-s in stare" sa stea drepti sa iti raspunda tie ! Ca vrei gratis si repede!! Si in weekend ca te grabesti!

izaxxx a scris:

Chiar nimeni nu ma poate ajuta????Nu i nimeni pe situl asta care sa aiba experienta si sa mi raspunda si mie???? Se mai cheama si ,,avocatnet,, dar nici un avocat nu stie sa raspunda la problema mea.

nane406, utilizator