Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere antecontract apartamemt. Bună ziua. Va rog ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere antecontract apartamemt. Bună ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am semnat un ...

Bună ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am semnat un antecontract pentru cumpararea unui apartament., cu termen de finalizare a tranzactiei 2 luni, eu urmand sa imi vand actualul apartament. La nici 2 saptamani vad ca apartamentul e scos iar la vanzare de proprietar. De asemenea aflu ca apartamentul are probleme cu o infestatie de insecte si nu se poate locui acolo, deoarece toata mobila ar fi distrusa. Proprietarul stia si nu a spus, nu a facut nici dezinsectia. Vreau sa reziliez antecontractul. Cum pot face?
Tiberiu25, utilizator
Trebuie să vă cititi antecontractul și să vedeți acolo în ce conditii se reziliază/denunță acesta.
In acte scrie ca apartamentul nu e in litigiu, nu are alt antecontract, nu e revendicat.