Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Am si eu o intrebare. Din ce se calculeaza ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Am si eu o intrebare. Din ce se calculeaza dreptul ...

Buna seara! Am si eu o intrebare. Din ce se calculeaza dreptul la mostenire din certificatul de mostenitor sau din extrasul din carte funciara? Multumesc!
La ce va referiți, ca întrebarea dvs nu prea are sens?
Exista diferențe la masuratori, intre suprafețele menționate în certificatul de moștenitor și cele din extrasul de Carte funciara?
In certificatul de mostenitor am 4/16 din masa succesorala. In extrasul de carte funciara 28/288
După certificatul de moștenitor