Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Tatal meu trebuie sa faca succesiunea cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Tatal meu trebuie sa faca succesiunea cu sora lui ...

Buna seara!
Tatal meu trebuie sa faca succesiunea cu sora lui dupa decesul mamei pt 1/2 din locuinta. Mentionez ca tatal meh mosteneste 1/2 din locuita dupa moartea tatalui, iar cealalta jumatate fiind a mamei deoarece era in viata. Acum dupa decesul mamei trebuie sa faca succesiunea, dar sora lui refuza sa mearga la notar, spune ca nu are pretentie la nimic dar nu merge la notar, sa nu o mai deranjeze. Ce este de facut in acest caz?
Buna ziua, in situatia in care mostenitorii nu se prezinta la notar, succesiunea trebuie dezbatuta in instanta.