Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar substanțe la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar substanțe la volan

Bună seara!
Aș dori să știu, in cazul unui dosar deschis pe baza consumului de substanțe la volan, dar cu proba de sânge negativă iar in cea de urina prezența THC ce soluții se pot da?
Consumasem in weekend și ma urcasem la volan după aproximativ 2-3 zile.
Menționez ca sunt in faza de UP iar de curând am fost la a doua audiere ( ca și inculpat de data aceasta) unde încă nu am dat declarații la propunerea avocatului meu.
Mulțumesc!
User1091, utilizator
Solicitati expertiza, discutati cu avocatul dvs.
Iar pe baza expertizei ce am putea obține?
Dânsul mi-a zis ca de obicei se dispunea clasarea in cazul probei de sânge negative, dar din câte am inteles s-a schimbat ceva.