Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate fi revocat dreptul de membru unui membru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate fi revocat dreptul de membru unui membru proprietar al ...

Poate fi revocat dreptul de membru unui membru proprietar al asociației de proprietari in cadrul unei Adunări Generale?
Proprietarii pot obtine calitatea d emebru proprietar in temeiul acordului asumat fata d easociatia d eproprietari-fara alte formalitati
Legiuitorul nu a prevazut dreptul in favoarea adunarii generale de a revoca drepturile si calitatea de membru proprietar in condominiu
Si intr-o casatorie se poate divorta daca interesele nu converg. Asociatiile de ce sunt altfel? Mai ales daca prin atitudine si comportament un proprietar dauneaza imaginii asociatiei.
Legea 196/2018 nu a prevazut partea cu divortul. Asociatiile de proprietari sunt altfel, pentru ca au o lege specifica.