avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1100 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot obtine custodia copilului? (2,4 ani)? Soția a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot obtine custodia copilului? (2,4 ani)? Soția a avut o relatie ...

Pot obtine custodia copilului?(2,4 ani
Sotia a avut o relatie de peste 3 luni cu un alt barbat.
Am toate dovezile necesare.mesaje text, inregistrari,au recunoscut amandoi.inclusiv dovezi ca pleca de la locul de munca mai repede sa se intalneasca cu el.
Actual sexual sa consumat intro masina pe camp noaptea.
Si respectivul barbat este insurat
Ultima modificare: Marți, 6 Septembrie 2022
Madii, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 11:36, 8 Septembrie 2022
Din putinele detalii pe care le dati, infidelitatea sotiei este, la prima vedere, doar motiv de divorț.
Nu ne-ati spus cum este ea ca mama pentru copilul pe care il aveți împreună.
Contactați un avocat și sa o sa va explice pe larg diferența între a avea: custodia copilului, domiciliul acestuia, program de vizita și în funcție de situația de fapt existenta pana la momentul infidelității-dacă aveți sau nu șanse ca minorul sa fie lăsat în grija dvs.
Ultima modificare: Marți, 6 Septembrie 2022
Avocat Neagu Elena, Avocat
Gasiti alte motive, astea nu sunt bune pt a obtine ca minora sa locuiasca la dvs.
Oricum "custodia"va fi comuna.
Nu se mai ia în seama infidelitatea decât pentru divorț.
Va poate ajuta dar numai pentru un program de vizita lărgit dacă avocatul va argumenta foarte bine.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Miercuri, 7 Septembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Probele dvs pot sa va faca sa obtineti culpa exclusiva a sotiei la divort dar nu au legatura cu ,autoritatea parinteasca..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună as dori sa știu dacă o mama isi poate pierde autoritatea ... DanielC009 DanielC009 Bună as dori sa știu dacă o mama isi poate pierde autoritatea parinteasca fiindcă nu prea este prezenta. Iese de la munca la ora 16:00 nu merge nici dupa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in cazul unei infidelitati , ce sanse are sotul de ... Alexqqe Alexqqe Buna ziua. In cazul unei infidelitati , ce sanse are sotul de a avea custodia copiilor? Am un loc de munca , singurul dezavantaj este ca mi-am gasit pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. dacă mama a plecat cu copilul (în vârstă de 7 ... George 1234567890 George 1234567890 Buna ziua. Dacă mama a plecat cu copilul (în vârstă de 7 ani) sa locuiască la presupusul amant care și acesta are la randul său doi copii, eu ca tată ... (vezi toată discuția)