Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua . Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti - ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua . Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti - Presedintele ...

Buna ziua .
Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti - Presedintele FALT Timisoara -(Federatia Asociatilor de Locatari Timisoara) Organizatie-non profit -poate fi presedintele ASOCIATIEI DE PROPIETARI in imobilul unde are locuinta ( propietar fiind) ?POATE EXISTA conflict de interese?!
Multumesc frumos !
nleanca, utilizator
Legiuitorul nu a prevazut conditii speciale sau alte interdictii consemnate in disp L nr 196/2018,pentru ocuparea functiei de presedinte de asociatie de proprietari
In speta nu poate fi pus in discutie caz de incompatibilitate sau conflict de interese
Multumesc frumos! Stima si multa pretuire !
Am uitat sa mentionez ca Administrator este Falt Timisoara la imobilul unde locuiesc eu si Presedintele Falt
In cazul expus, nu este nicio incompatibilitate doamna.
Da, aveti dreptate doar ca la petitie mea de a_ mi arata Procesul Verbal cand a fost ales PRESEDINTE ( persoana mai sus mentionata )am fost atat de "placut surprinsa "ca : eu am fost prezenta , am fost aleasă CENZOR cand de fapt ATENTIE: avand deces in familie (mama mea) am fost la 40 km de Timisoara NU AM PARTICIPAT LA SEDINTA acest proces verbal este semnat de membri Cex ( membri care sunt neinscrisi in acordul de asociere ) si cel care a scris P.V ce e de facut??? Instanță, ???Parchet???
Adunarea Generala Nu s a desfasurat in conditii legale., listele de plata nu au fost întocmite legal nici inainte de legea 196/2018 nici dupa ,fiind administrat imobilul de FALT TIMISOARA plateam la dansul cheltuielile inclusiv in luna august a.c , pe chitante este semnătură dansului ori daca este presedinte nu are voie, si ar fi multe de spus cum functioneaza aceasta asociatie!
Nimeni si nimic nu este mai presus de LEGE!
Multumesc frumos ! Poate am întins discuția,
Adam Grecu a scris:

In cazul expus, nu este nicio incompatibilitate doamna.

nleanca, utilizator