Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am dreptul la prenatal si postnatal ?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am dreptul la prenatal si postnatal ?

Buna ziua!
As vrea sa va intreb daca am dreptul la prenatal si postnatal platite de angajator in cazul in care in ultimii 2 ani am fost in concediu crestere copil, ma voi intoarce la serviciu doar o luna jum dupa care intru din nou in concediu de crestere pentru cel de al doilea?(sunt insarcinata cu al doilea copil si in mai trebuie sa ma intorc la serviciu iar in august trebuie sa nasc din nou(.
Va multumesc.
Buna seara,
desigur ca veti beneficia si, in plus, angajatorul isi va recupera sumele pe care vi le plateste pe concediile medicale de la Casa de sanatate
elig a scris:
Dupa cate zile de munca am voie sa-mi iau concediu medical, tinand cont de faptul ca ma intorc din concediu crestere copil si sunt din nou insarcinata in sapte luni?Se pot lua zile de concediu medical in prima luna in care ma intorc la serviciu?
Va multumesc!

Interventie moderator

Va rog sa nu mai postati mai multe topicuri in mai multe forumuri in legatura cu aceeasi problema, contravine Regulamentului de postare.
Va multumesc!

Gabriela Pintea