Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hoatarile judecatoresti intr-un proces cu Casa de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hoatarile judecatoresti intr-un proces cu Casa de pensii, se ...

Hoatarile judecatoresti intr-un proces cu Casa de pensii, se legalizeaza inainte sa fie transmise la Casa de pensii? sau sunt valabile fara a fi legalizate. Avocata mea spune ca nu se legalizeaza, dar de la Curtea de apel mi s-a spus ca trebuie legalizata inainte s-o depun la Casa de pensii?
Cum o fi corect, ca vad ca parerile sunt impartite!
Hotararile judecatoresti se trimit de catre organul judiciar (in speta Curtea de Apel) la toate partile in proces, in cazul dvs. inclusiv la CJP daca aceasta este parte in proces.
Daca doriti sa urgentati primirea HJ de catre CJP puteti trimite si dvs. cu adresa de inaintare si confirmare de primire, o copie xerox, nelegalizata, dupa exemplarul dvs.