Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Am cumparat in anul 1996 un teren pe care am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Am cumparat in anul 1996 un teren pe care am ridicat ...

Buna ziua.Am cumparat in anul 1996 un teren pe care am ridicat o casa cu toate actele.Anul acesta incercand sa intabulez terenul respectiv mi-a fost comunicat de inginerul topometrist ca terenul respectiv a fost trecut in titlul alcuiva si nu in titlul persoanei de la care am cumparat.
Care este solutia ?
Cum l-ați cumpărat? Ce fel de acte ați încheiat?
Act de vanzare-cumparare la notariat.
La momentul vanzarii terenului titlul de proprietate al vanzatorului nu era emis.De la primarie mi sa comunicat ca persoana care mi-a vandut terenul nu a facut cerere si terenul respectiv a fost trecut pe titlul fratilor persoanei in cauza care au facut cerere.Persoana de la care am cumparat terenul este decedata acum.