Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dupa ce ajunge dosarul la curtea de apel se da ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dupa ce ajunge dosarul la curtea de apel se da sentinta definitiva ...

Dupa ce ajunge dosarul la curtea de apel se da sentinta definitiva din prima infatisare sau se mai da un termen?
Buna ziua, depinde. Poate sunt probe de administrat, poate nu se realizeaza procedura completa/corecta de citare de la primul termen, nu exista un raspuns sigur.