Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru a face un act de donație pentru fiul meu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru a face un act de donație pentru fiul meu a unei case ...

Pentru a face un act de donație pentru fiul meu ,a unei case moștenite de la părinții mei ,ce acte sunt necesare ? Se poate face donația la un notar din localitatea mea de domiciliu, iar casa este în alt județ? Mulțumesc mult
Faceți contractul de donație la un notar din localitatea unde aveți casa, așa e mai bine.

Dar de ce vreți să cheltuiți bani pe donație, că oricul fiul vă moștenește`?
Puteți încheia contractul la orice notar din România.
Cu Biroul de Carte Funciara se lucrează online. Asa ca, peste tot "e bine".
Va mulțumesc foarte mult pentru răspuns!

raluk0207 a scris:

Puteți încheia contractul la orice notar din România.
Cu Biroul de Carte Funciara se lucrează online. Asa ca, peste tot "e bine".