Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Hello Pe fondul pandemiei care a inceput in 2019, ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Hello Pe fondul pandemiei care a inceput in 2019, salariul meu ...

Hello

Pe fondul pandemiei care a inceput in 2019, salariul meu a cunoscut o fluctuatie care s-a tradus prin intarziere plata rate bancare. Intrebarea mea este, legal, banca, dupa cate luni de neplata te poate actiona in judecata ? Multumesc
Cand considera oportun, declara scadent anticipat creditul si apoi va așteaptă executarea silita, nu va judecati, contractul de credit e titlu executoriu.
Incercati sa negociati cu banca, poate gasiti solutii.